Kas kiropraktika on ohutu?

Jah. Kiropraktika on niivõrd ohutu, et seda rakendadakse nii vastsündinute, rasedate kui ka eakate inimeste ravis. Kiropraktika on ohutum kui selgroo-operatsioon ja lihaseid lõdvestavad rohud.

Kas selgroog võib pooleks minna/Kas luud võivad liikuda liiga palju?

Ülimalt ebatõenäoline. Kiropraktilisel korrigeerimisel rakendatakse paras hulk energiat, mis suunatakse kindlasse kohta, kindla nurga alt ja õige ajastusega. Eesmärgiks on taastada selgroo lülide õige positsioon ja omavaheline liikumine, et inimese keha saaks taastada algse harmoonia.

Kas ma võin ise ennast korrigeerida?

Ei. Mõned inimesed suudavad ise oma ‚luid ragistada‘, aga see viitab liigese ebastabiilsusele ja ei ole korrigeerimine. Halvimal juhul võib isehakatuslik ‘ragistamine’ nõrkadele lihastele ja sidemetele viga teha. Kiropraktiline korrigeerimine on väga spetsiifiline ja täpne tegevus, mida võivad teha ainult kiropraktika arstid, kes on selleks vähemalt 6 aastat õppinud.

Mis tekitab selgroo korrigeerimisel häält?

Mõned korrigeerimismeetodid teevad häält, kui gaasid ja vedelikud liigendites liiguvad. See on sarnane šampusepudeli korgi avamisele. See hääl on huvitav, kuid ta ei mõjuta korrigeerimise kvaliteeti ega väärtust.

Mitu korda pean ma kiropraktiku juures käima?

Ravi kordade arv sõltub patsiendi hinnatavast tervisest ja tema vastavatest eesmärkidest. Paljud patsiendid tunnevad end palju paremini juba peale paari külastust. Selleks, et saavutada stabiilsus, on vaja ravi korrata mitmeid kordi ning hiljem vähemalt paar korda aastas kontrollis käia. Kiropraktika on elustiil, mitte pelgalt arsti juures käimine.

Kas ma võin saada kiropraktilist abi peale seljaoperatsiooni?

Jah. Kiropraktika eesmärgiks on vältida operatsiooni. Seljaoperatsioon on kehale väga stressirohke ning mõjutab kogu närvisüsteemi talitust. Aga ka peale operatsiooni on kiropraktilne ravi väga vajalik. See võimaldab taastada teiste lülide normaalse funktisooni nii üleval kui allpool opereeritud selgroo lülisid.

Kas osteporoosi patsiendid võivad saada kiropraktilist ravi?

Kindlasti. Iga patsiendi puhul tuleb ravile läheneda isikupõhiselt. Selgroo korrigeerimiseks on olemas arvukalt erinevaid meetodeid. See meetod, mille kiropraktik valib, on optimaalne teie vanust, kasvu ja seisundit arvesse võttes.

Kui kiiresti minu enesetunne paraneb?

Mõned inimesed tunnevad end paremini praktiliselt kohe. Teised tunnevad, et see võib võtta mitmeid nädalaid või kuid. Paranemisprotsessi mõjutavad mitmed tegurid. Kui kaua on teid see probleem vaevanud? Kas käite kiropraktiku juures piisavalt tihti? Kas te puhkate korralikult, teete trenni ja toitute tervislikult? Enamik patsiente suudab järgida kiropraktiku poolt ettekirjutatut. Kiropraktika on mõistlik ravi mõistlikule inimesele.

Kui pika aja vältel ma kiropraktilist ravi vajan?

Paljud patsiendid, kes saavad oma probleemidele leevendust, mõistavad närvisüsteemi tähtsust. Need patsiendid tulevad kiropraktiku juurde tavaliselt hea enesetundega. Sellised visiidid aitavad kaasa paranemise viimastele etappidele ning uute probleemide lahendamisele eos.

Pea meeles! Sümptomite esinemine viitab asjaolule, et probleem on eksisteerinud juba pikemat aega. Nii nagu hambaauk ei teki üleöö, ei teki ka muud probleemid äkki. Tavaliselt on see pikaajaline protsess, mida on eiratud. Parim mida Sa saad endale pakkuda on regulaarne kiropraktiline ülevaatus.

Kas mulle kirjutatakse välja ravimeid?

Ei. Kiropraktikud ei kirjuta välja ravimeid. Taastades tasakaalu kehas, ravib keha ennast ise. Kõige targem arst on iga inimese enda sees!

Kas kiropraktika aitab kõiki?

Suuremat osa kindlasti. Võib esineda olukordi, kus inimese närvisüsteem ja seda kaitsev selgroog on viidud nii kaugele, et kirurgiline sekkumine on vajalik. Meie eesmärgiks on seda vältida. Teie tervis ja elukvaliteet on meile kõige tähtsamad.