Dr. Richard Brown külastab Eestit

16-17. mail külastab Eestit Maailma Kiropraktika Föderatsiooni peasekretär Dr. Richard Brown, et jätkata kõrgetasemelisi arutelusid luu-ja lihaskonna haiguste ravistandardite kaasajastamise teemal.

Mainekas meditsiiniuuringute ajakirjas The Lancet ilmunud teadusuuringute tulemused viitavad selgelt, et Euroopa Liidus ja sealhulgas Eestis on ravi standardid alaselja ravi osas aegunud ja vajavad radikaalset muutust. Veebruaris kohtusid Euroopa Kiropraktika Liidu juhid Brüsselis Euroopa Parlamendi esindajatega, et anda ülevaade uutest teadusuuringutest selles valdkonnas.

 The Lanceti andmetel:

  • Seljavalu põhjustab peaaegu pooled töölt puudumised Euroopa Liidus, mis kestavad rohkem kui 3 päeva. Lisaks sellele hinnatakse töövõime vähenemisest tulenevat tootlikkuse kadu seljavaluga tööl käies sellest 3 kuni 4 korda veel suuremaks.

  • Alaselja valu on kogu maailmas nr 1 töövõimetuse põhjus.

  • Iga viies inimene maailmas kannatab kroonilise alaselja valu all.

  • 68% inimestest on valudes ka peale ravi ehk elavad kroonilise valuga.

Tegemist on epideemiliste numbritega, mis mõjutavad kogu ühiskonda. Oluline on uuendada seljavau ravistandardeid vastavalt uutele teadusuuringutele nagu seda on tehtud näiteks Kanadas sel aastal. Parima lahenduste saavutamiseks on vaja, et riik aitab kaasa seadusandlusega, et tagada inimestele kiire ja asjakohane ravi ilma liigse koormuseta tervishoiusüsteemile, mida põhjustavad ebaefektiivsed ravimeetodid.

Vaata videot uute teadusuuringute ettekandest Brüsselis: https://www.facebook.com/miltiadis.kyrkos.9/videos/10157171100002048/